Mezoterapia igłowa twarzy to, od wielu lat, znany i popularny zabieg medycyny estetycznej. Stosowana jest na takie partie ciała jak twarz, szyja i dekolt. Efektem tego zabiegu jest poprawa wyglądu i kondycji skóry, jej regeneracja, ujędrnienie i spłycenie zmarszczek. Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej? Komu jest dedykowany? O tym w poniższym wpisie.
Mezoterapia igłowa to jedna z tych kuracji, które dają szybki, trwały i skuteczny efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w głębsze warstwy skóry indywidualnie dobranych kompozycji składników odżywczych. Zarówno substancje aktywne korzystnie wpływają na poprawę kondycji skóry, jak i sam proces mikro uszkodzeń spowodowanych nakłuciami niejako „zmusza” skórę do samoistnej regeneracji i budowy nowych tkanek.
Bardzo istotnym aspektem jest właściwa diagnoza, prawidłowe zidentyfikowanie niedoborów naszej skóry i odpowiednie dobranie składników odżywczych, które będą wprowadzane podczas zabiegu. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu na głębokość około 2-3 milimetrów pod skórę mikroskopijnej igły, która wprowadza koktajl aktywnych substancji do głębokich warstw skóry. Mikronakłucia wykonuje się w odpowiedniej odległości od siebie. Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu miejsce poddane kuracji znieczula się specjalną maścią, w celu poprawienia komfortu pacjenta.
Mezoterapia igłowa twarzy daje fantastyczne rezultaty takie jak poprawa elastyczności skóry, eliminacja zmarszczek, ochrona przed szkodliwymi działaniami zewnętrznymi, ujędrnienie i uelastycznienie, dzięki czemu twarz wygląda młodziej
i promienniej. Jest to również skuteczne narzędzie do walki z przebarwieniami skóry czy niechcianymi cieniami pod oczami. Składnikami, które są używane w mezoterapii igłowej twarzy, najczęściej są kwas hialuronowy oraz mieszanki witamin indywidualnie dobranych przez lekarza dermatologa Panią Doktor Kamilę Stachurę, w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów.
Ale twarz to nie jedyny obszar, który może być poddany temu zabiegowi. Takie same efekty uzyskujemy po mezoterapii igłowej szyi i dekoltu. Dodatkowo jest to również świetna kuracja przeciw wypadaniu włosów. Mezoterapia igłowa skóry głowy poprawia krążenie krwi, regenerując mieszki włosowe, dzięki czemu zapobiegamy wypadaniu włosów i pobudzamy do wzrostu nowe.
Rewelacyjne właściwości odnowy i regeneracji skóry za pomocą mezoterapii można również uzyskać w innych obszarach ciała, gdzie zmagamy się brakiem elastyczności naskórka, cellulitem, rozstępami, bliznowcami.
Poza czynnikiem samoregeneracji skóry podczas mezoterapii igłowej najistotniejszą rolę przy wykonywaniu tego zabiegu odgrywa odpowiednio dobrana mieszanka składników aktywnych, którą komponuje lekarz dermatolog. Niezwykle ważnym aspektem tego etapu planowania zabiegu jest szczegółowy wywiad z pacjentem, który obejmuje nie tylko określenie problemów skórnych, z jakimi dana osoba się boryka, ale także informacje na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych chorób czy prowadzonego trybu życia. Po szczegółowej diagnozie stanu skóry oraz wywiadu przeprowadzanego z pacjentem przy planowaniu całej kuracji lekarz wybiera składniki odżywcze, które zostaną wprowadzone w głębokie warstwy skóry w taki sposób, aby osiągnąć zamierzone efekty. Wśród składników aktywnych, które są wykorzystywane w mezoterapii igłowej, wymienić możemy:
- kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym, dzięki któremu poprawimy napięcie i elastyczność skóry,
- witaminy i minerały, które pobudzają procesy odnowy skóry,
- koenzymy pomagające przyspieszyć proces odbudowy tkanek,
- kwasy nukleinowe, zapewniające stymulację procesów białek,
- L-karnityna, przyspieszająca spalanie tkanki tłuszczowej (szczególnie ważna w przypadku walki z cellulitem i przy korygowaniu owalu twarzy),
- biotyna, czyli inaczej witamina H, pobudza procesy skóry głowy i stymuluje wzrost włosów,
- aminofilina, pobudza przemianę trójglicerydów,
- Inne preparaty złożone o szerokim spektrum działania.
Mezoterapia igłowa, jak każdy zabieg medycyny estetycznej, posiada przeciwwskazania, które należy mieć na uwadze rozważając jego wykonanie. Wśród nich można wymienić takie przeciwwskazania jak: ciąża i okres laktacji, opryszczka, terapia przeciwnowotworowa, epilepsja, choroby krwi, wirusowe zapalenie wątroby, choroby serca, ropne stany zapalne skóry, stosowanie leków przeciwzakrzepowych (aspieyna, akard, heparyna).
Wiele pacjentek Kliniki Dr Stachura pyta: jak często należy powtarzać zabieg mezoterapii igłowej i przez jaki czas są widoczne efekty? Efekt „gęstej” i ujędrnionej skóry jest widoczny niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu. W zależności od wyjściowego stanu skóry i zaplanowanego efektu, warto wykonać serię zabiegów, od 3 do 6 w odstępie dwóch tygodni. Aby utrzymać efekty mezoterapii igłowej, należy wykonywać ten zabieg co kilkanaście tygodni w formie „przypomnienia”.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który można wykonywać o każdej porze roku, także trwające lato nie jest przeciwwskazaniem, należy jednak pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej po wykonaniu zabiegu (i nie tylko! Powinien to być nasz stały element codziennej pielęgnacji!). Po zabiegu odradza się korzystanie z sauny, basenu i wzmożonej aktywności fizycznej, a zaleca picie dużej ilości wody.
W Klinie medycyny estetycznej Dr Stachura pracujemy na najwyższej jakości preparatach do mezoterapii.
Serdecznie polecamy zabieg mezoterapii igłowej wszystkim osobom, które w szybki i efektywny sposób chcą poprawić jędrność i elastyczność skóry, pozbyć się zmarszczek mimicznych i odmłodzić swój wygląd.