W ofercie współczesnej medycyny estetycznej oraz kosmetologii powstają coraz bardziej skuteczne metody, których zadaniem jest eliminacja wiotkości skóry, wynikającej z utraty kolagenu, elastyny czy tkanki tłuszczowej. Wiele osób poszukuje zabiegów, które poprawiłyby jakość skóry. W tej grupie dużym zainteresowaniem cieszy się technologia z zastosowaniem plazmy.
Na czym polega działanie generatora plazmy?
Generator plazmy, którą nieraz nazywa się „czwartym stanem skupienia”. Jest to zjonizowany gaz, który umożliwia wytwarzanie łuku elektrycznego pomiędzy igłą urządzenia a naskórkiem pacjentki. Ten ładunek o wysokiej energii doprowadza do sublimacji wierzchnich warstw skóry – sprawia, że komórki naskórka dosłownie „wyparowują”. Warto zaznaczyć, że podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej, nie występuje krwawienie ani uszkodzenie tkanek otaczających. Jakie korzyści odnosimy z takiego działania?
Podczas zabiegu dochodzi do intensywnej stymulacji komórek na poziomie skóry właściwej. W efekcie uzyskujemy spektakularny efekt mocniejszego napięcia skóry przy wyeliminowaniu zmarszczek i fałdów. Rezultaty mogą utrzymać się od 2 do 4 lat.
Urządzenie zostało skrupulatnie przebadane, a wiele publikacji naukowych potwierdziło jego skuteczność i bezpieczeństwo. Łuk elektryczny nie doprowadza do zniszczenia skóry poniżej warstwy podstawnej naskórka, prąd nie wnika w głąb ciała, a precyzyjne działanie generatora pozwala na dokładną kontrolę nad całą procedurą.
Jakie są zastosowania generatora plazmy?
Najbardziej popularnym zastosowaniem tego urządzenia jest tzw. nieoperacyjny lifting powiek, czy też nieoperacyjna blefaroplastyka. Efektem jest wygładzenie i ujędrnienie skóry tej okolicy. Poza tym istnieje wiele innych sytuacji, w których urządzenie umożliwia uzyskanie bardzo satysfakcjonujących rezultatów:
- Odmładzanie okolicy ust (np. w przypadku zmarszczek pionowych).
- Zmarszczki w innych okolicach twarzy.
- Zwiotczała skóra szyi.
- Mikropeeling zmarszczek w okolicach policzków.
- Odmładzanie okolic narządów płciowych.
- Usuwanie przebarwień czy odbarwień.
- Blizny i trądzik – zarówno w fazie aktywnej, jak i nieaktywnej.
- Rozstępy, blizny i bliznowce.
- Łagodne zmiany skórne (brodawki, włókniaki, zrogowacenia).
W leczeniu opadających powiek wykonać należy od 1 do 3 zabiegów w odstępach ok. 1,5 miesiąca. Liczba zabiegów dostosowywana jest indywidualnie do każdej osoby.
Jak wygląda sam zabieg? Jak długo trwa proces gojenia?
Zabieg każdorazowo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które wykonuje się na godzinę przed. Sama procedura z użyciem urządzenia trwa około pół godziny. Po zabiegu skóra może być pokryta małymi strupkami, które utrzymują się około tygodnia. Nie należy ich ruszać, czekamy, aż same odpadną, pozostawiając delikatne zaczerwienienie. W ciągu kilku dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk. Stosując kremy łagodząco-nawilżające, zalecone przez naszego specjalistę, przyspieszamy procesy regeneracji skóry. Należy pamiętać o konieczności stosowania fotoprotekcji SPF 50+.
Nieoperacyjny lifting powiek wykonuje:
Dr Kamila Stachura
Specjalista Dermatologii, Lekarz Medycyny Estetycznej