Peeling chemiczny jest zabiegiem przyspieszającym odnowę komórkową. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.
Zaletami peelingu są: może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała, jest szybki i bezbolesny, oraz daje natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.
Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.
Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry czy ekspozycja na słońce. Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.
Dlaczego warto?
Peelingi chemiczne doskonale regulują procesy odnowy skóry, odświeżają skórę poprzez złuszczanie, oczyszczają pory, a przy tym wszystkim nie wymagają żadnej rekonwalescencji.